Döküm Tipi Reçineler

Döküm Tipi Reçineler

Döküm Tipi Reçineler

Döküm tipi reçine, elektrik motoru izolasyonu için kullanılan epoksi reçineler arasındadır. Uygun bir döküm tipi epoksi reçinenin formülasyonu ve uygulanmasıyla, motorun termal dağılımını ve şoklara, titreşimlere, kimyasal maddelere, suya, toza ve diğer dış etkenlere karşı daha büyük bir direnci garanti etmek mümkündür.

Döküm Tipi Epoksi Reçinelerin Özellikleri

Elektrik İzolasyonu Sağlar

Elektrik motoru izolasyonunda kullanılan döküm tipi reçinelerin ilk avantajı, mükemmel bir elektrik yalıtımı sağlamasıdır. Hava veya boşluklar, performans ve motor ömründen ödün vererek, toprak ve birincil yalıtım arasında kısmi kayıplar oluşturabilir. Döküm tipi reçine sayesinde, reçine motorun tüm iç boşluklarına (özellikle alt kesimlere ve sargılara) yayılacaktır. Bu sayede mükemmel bir elektrik yalıtımı sağlanmış olur.

Termal Dağılım Sağlar

Döküm tipi epoksi reçine harika bir termal iletken malzemedir. Bu, motorların daha düşük sıcaklıkta çalıştığı ve dolayısıyla daha yüksek dayanıma sahip olduğu anlamına gelir.

Motoru Korur ve Ömrünü Uzatır

Elektrik motorunuz çok uzun ömürlü olacak! Döküm tipi epoksi reçine kimyasallardan, nemden, tozdan ve darbelerden elektrik motorlarını korur. Ayrıca döküm tipi epoksi reçine, motor tarafından üretilen titreşimleri ve gürültüyü büyük ölçüde azaltır ve daha fazla mekanik stabilite sağlayarak önemli bir yapısal güçlendirme sağlar.

Yüksek Güvenlik Sağlar

Bazı döküm tipi epoksi reçineleri sayesinde alev geciktirici özelliklere sahip olmak mümkündür, bu da elektrikli araçlar ve deniz taşımacılığı gibi yerleşik uygulamalar için ek bir fayda sağlar.