Endüstriyel Zemin Kaplama

Endüstriyel Zemin Kaplama

Endüstriyel Zemin Kaplama

Endüstriyel Epoksi Zemin Kaplama Çözümleri

Endüstriyel zemin kaplama seçimi söz konusu olduğunda mimarların, mühendislerin ve tasarımcıların karşılaştığı birçok zorluk vardır. Her proje için seçilmesi ve belirtilmesi gereken çok sayıda yapı elemanı ile, çeşitli endüstriyel zemin türleri ve her birinin farklı durumlardaki avantajları konusunda uzman olmak pratik olmayacaktır. Epoksi veya poliüretan reçine kullanılacak mı? Zemin kaymaz, kimyasallara dayanıklı veya kapalı gözenekli mi? Bu gibi sorular bir zeminin planlanan kullanımında doğru tipte endüstriyel zemin kaplama çözümünün seçilmesinde büyük bir fark yaratabilir.

Endüstriyel Zemin Kaplama Önemi

Gün boyunca forklift trafiğine maruz kalan bir depo zemini, nadiren yaya trafiğine maruz kalan küçük bir perakende mağazasındaki bir depodan farklı ihtiyaçlara sahiptir. Trafik türü, amaçlarınız için doğru endüstriyel zemin kaplama malzemesini belirlemenize yardımcı olacaktır; örneğin, bir park yeri zemini, sürekli araç trafiğine dayanacak şekilde ultra sert, dayanıklı yüzeye ihtiyaç duyar. Tam tersine, bir spor salonu zemini, poliüretan zemin kaplamasının esnek yapısına daha uygun olabilir. Trafik hacmi, özellikle temizlik, bakım ve onarım maliyetlerini etkilediği için endüstriyel zemin kaplamasında önemli bir faktördür.

Alanın kullanım amacı, endüstriyel zemin kaplama uygulaması yapılırken önemli bir husustur. Zemin, süt ve süt ürünleri işleyen bir gıda üretim tesisindeyse, organik laktik asitler bir epoksi reçine zemini aşındırıp sararabileceğinden poliüretan zemin kaplama daha iyi bir seçimdir. Veya sülfürik asitlere maruz kalan endüstriler, özel olarak endüstriyel zemin kaplama uygulamasına ihtiyaç duyar.

Endüstriyel Zemin Kaplama Özellikleri

Endüstriyel zemin kaplama sistemleri, zeminin kullanım amacına uygun ürünler üretilmesini gerektiriyor. Kaymayı önleyici endüstriyel zemin kaplama, özellikle ıslak koşullarda iş yeri güvenliği için çok önemlidir. Ağır araç trafiğinden kaynaklanan hasarlara direnmek ve kimyasal hasarı veya korozyonu önlemek için endüstriyel zemin kaplama ürünleri Orhun Kimya tarafından üretilmektedir. Neme dayanıklı endüstriyel zemin kaplama, küflenmeye ve bakteri üremesine neden olabilecek hasar veya nem girişini önlemeye yardımcı olur. Son olarak, temizliğin çok önemli olduğu gıda işleme ve ilaç endüstrilerinde hijyenik cilalı endüstriyel zeminler kullanılması önemlidir.

Endüstriyel işletmenizin zemininizin ihtiyaçlarını belirlemek, endüstriyel zemin kaplama seçme işini kolaylaştırabilir. Hangi tür reçine zeminin sizin için doğru olduğuna karar vermek için daha fazla bilgi veya yardım istiyorsanız, Orhun Kimya ile iletişime geçebilirsiniz.