Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama

Orhun Kimya epoksi zemin kaplama, beton zeminin hiçbir özelliğinden ödün vermeden yüzeyin uzun süre dayanmasına yardımcı olan, sert, aşınmaya dayanıklı, kimyasal ve aşınmaya dayanıklı kaplamalardır. Solventsiz iki bileşenli Epoksi Sistemine dayanan epoksi zemin kaplama, temizlenmesi ve bakımı kolay pürüzsüz, gözeneksiz, hijyenik zemin kaplama sağlar. Epoksi zemin kaplama ürünlerimiz farklı renklerde mevcuttur ve naylon / kauçuk tekerlekler ile endüstriyel trafiğe dayanacak yeterli güce sahiptir. Orhun Kimya tarafından özel olarak geliştirilmiş epoksi zemin kaplama ürünlerimiz uygulama kolaylığını korurken gelişmiş performans sunar. Orhun epoksi zemin kaplama ürünleri tüm beton yüzeyler (eski/yeni) için tasarlanmıştır.

Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Epoksi terimi, reçineler ve bir kimyasal sertleştiricinin birlikte harmanlanmasıyla oluşturulmuş güçlü ve sağlam bir plastik kaplama malzemesi hazırlama işlemi olarak tanımlanabilir. Bu şekilde hazırlanan malzeme güçlüdür ve hasarlara ve doğal aşınma ve yıpranmaya karşı son derece dayanıklıdır. Epoksi, spor sahaları, hastaneler, işyerleri, imalathaneler gibi yoğun trafiğe sahip alanlarda uygulanabilen endüstriyel sınıf bir zemin kaplaması elde etmek için her türlü taban zemini ile yapıştırılabilir.

Epoksi Zemin Kaplama Avantajları

Ticari kurulumlarda zeminleri daha sağlam ve yıllarca hasara karşı büyük ölçüde dirençli kılmak için yaygın olarak kullanılan ticari zemin kaplama çözümlerinden biri epoksidir.

Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri

Ticari ve endüstriyel ortamlarda geniş uygulama alanı buldukları gerçeği göz önüne alındığında, epoksi zemin kaplaması , kullanıcıların değişen ihtiyaç ve gereksinimlerine uyacak şekilde farklı çeşitlerde gelir.

Elektrostatik tehlikelere sahip çalışma ortamlarında yaygın olarak kullanılan Antistatik özelliğe sahip Epoksi zemin kaplamalar, tesislerin elektro iletkenliğini azaltmada faydalıdır. Bu tip epoksi iletken bir malzemeden yapıldığından, esasen zemindeki statik deşarjları yakalar ve dışarı atar. Antistatik epoksi zeminlerin geniş uygulama alanı bulduğu ticari kurulumlardan bazıları sağlık tesisleri, kimya fabrikaları ve yanıcı malzemeler kullanan diğer birimleri içerir.

Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri

 • Özel renklerde parlak, saten / mat kaplama.
 • Solventsiz vekokusuz kaplama.
 • Kimyasallara ve aşınmaya karşı mükemmel direnç.
 • Neme dayanıklı ve leke tutmaz özellikler.
 • Geliştirilmiş yüzeye yapışma.

Epoksi Zemin Kaplama Faydaları

 • Estetik ile monolitik bir yüzey sağlar.
 • Çevre dostudur.
 • Aşırı kullanmaya bağlı aşınma ve yıpranmaya karşı dayanıklıdır.
 • Kullanıcı dostudur ve uygulama kolaylığı sağlar.
 • Temizlemesi kolaydır. Mantar ve bakteri oluşumuna karşı dayanıklıdır.
 • Betona (Eski / Yeni) ve çeşitli diğer yüzeylere mükemmel yapışma özelliği vardır.

Epoksi kaplamayı normal ticari zeminlerinize uygulamanın bir dizi inanılmaz faydası vardır. Epoksi zemin kaplama, normal beton zeminleri güçlü ve doğal aşınma ve yıpranmaya karşı dirençli hale getirir ve zemin bakım ve onarımıyla ilgili işletme giderlerinizi azaltmak için harika bir yöntem olabilir.

Epoksi, normal zeminleri pürüzsüz ve eksiz hale getirerek, bunların silinmesini ve birikinti, toz, dökülme ve benzerlerinden temizlenmesini inanılmaz derecede kolaylaştırır. Endüstriyel kurulumlarda ve üretim birimlerinde çok fazla karışıklık olabileceğinden, epoksi tüm döşeme ihtiyaçlarınız için sorunsuz bir çözüm sunar. Epoksi zemin kaplama tipik olarak yangına, kimyasallara, darbelere karşı direnç sunduğundan ve kaymaz olduğundan, endüstriyel ortamlarda normal zeminlere göre daha güvenli bir alternatiftir.