Epoksi Neden Önde Gelen Zemin Kaplama Seçeneği

Epoksi Neden Önde Gelen Zemin Kaplama Seçeneği

Epoksi Neden Önde Gelen Zemin Kaplama Seçeneği

En Çok Tercih Edilen Zemin Kaplama Modeli Epoksi

Öncelikle beton zemin kaplaması olarak kullanılan epoksi, yiyecek ve içecek , kimya, ilaç ve depolama depoları gibi çeşitli endüstriler için dayanıklılığın yanı sıra dayanıklı, çok parlak ve dayanıklı bir yüzey sunar . İlk kurulumdan uzun süreli bakıma kadar, bir epoksi kaplama aşağıdaki avantajlara sahiptir:

Kimyasal Korozyona Karşı Dirençlidir

Epoksi zemin kaplama, yalnızca endüstriyel bir ortamda yoğun trafiğin üstesinden gelecek kadar dayanıklı olmakla kalmaz, aynı zamanda güçlü kimyasal maddelere karşı da dayanabilir. Ağır kimyasallara maruz kalan tesisler, yüksek düzeyde kimyasal dirençli bir zemin kaplaması olan NaOH ve HNO3 solüsyonunu seçebilir. Kaplama sert suya, neme ve kesme yağına dayanıklıdır ve solventlere, asitlere ve alkalilere karşı yüksek direnç sunar.

Daha Dirençli Güvenlik Sağlar

Epoksi zemin kaplama ısıya, yangına, darbeye ve kaymaya karşı dayanıklı olduğundan çalışanlar için güvenli bir seçenektir. Parlak zeminler, çalışma ortamındaki parlaklığı %300’den fazla artırır. Zeminden gelen ışığı yansıttığı için garajların veya endüstriyel ortamların içindeki görünürlüğü artırır. Ayrıca beton içinde bakteri üremesini önler ve darbe veya aşınmadan kaynaklanan yaralanmalara karşı direnç gösterir. İhtiyaçlarınıza göre kaymaz bir doku seçebilirsiniz.

Daha Düşük Kürlenme Süresi Sağlar

Yeni bir zemin döşemesi sırasında üretimin durma süresini azaltmak istediğinizde, bir epoksi tabakası diğerlerine kıyasla daha hızlı bir seçenektir. Beton cilası kadar hızlı olmasa da saatler içinde sertleşir. Bu katman, deneyimli profesyonellerin beton yüzey kaplaması için hızlı bir şekilde uygulayabilmeleri için kendiliğinden yayılan bir üründür . Ayrıca yağmur yağarken veya yüksek nemde bile epoksi kaplama uygulaması mümkündür.

Çeşitlilik Sağlar

Kusursuz ve zarif bir parlaklık için zeminleri epoksi kaplama ile dekore edebilirsiniz. Geleneksel veya özelleştirilmiş desen ve tasarımları seçmek, evinizin, ofisinizin veya garajınızın ambiyansını iyileştirebilir. Ürün birden fazla renkte mevcut olduğundan, işletmeler endüstriyel ortamlarında güvenlik bölgelerini, çalışma bölgelerini ve forklift bölgelerini belirlemek için kullanabilirler. Uygulamanız için epoksi kalınlığını trafiğin yoğunluğu belirleyecektir.

Uzun Ömür Sağlar

Çoğu endüstride beton yüzey yenileme çok sık mümkün değildir. Epoksi zemin kaplaması, uygun uygulama ile herhangi bir soyulma veya çatlama olmaksızın onlarca yıllık kullanım ömrüne sahiptir. Ayrıca kullanım ömrü, onu endüstriyel ve ticari kullanım için mükemmel bir çözüm haline getirir. Düşük büzülme, epoksi zeminlerin bir başka özelliğidir. Minimum bakım ve bakım maliyetleri, onu güvenilir bir çözüm haline getirir. Epoksi zemin kaplama uygulaması ucuzdur ve uzun vadede uygun maliyetlidir.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Related Posts