Hava Kurumalı Trafo İzolasyon Vernikleri

Hava Kurumalı Trafo İzolasyon Vernikleri

Hava Kurumalı Trafo İzolasyon Vernikleri

Elektrik endüstrisi için tasarlanmış güvenilir ve kullanışlı hava kurumalı trafo izolasyon verniği Orhun Kimya tarafından özel olarak geliştirilmiştir. Yüksek voltajlara karşı dayanıklı hava kurumalı izolasyon verniği,  zorlu ortamlarda sağlam, geçirimsiz, güçlü bir yalıtım sağlar. Trafo izolasyonunda,  gürültü azaltma özellikleri ile birlikte elektrik kaçağı yollarının çok etkili bir şekilde kapatılmasını sağlamak için ince film halinde hızla kurur.

Hava Kurumalı Trafo İzolasyon Verniği Özellikleri

Trafo sargılarına hava kurumalı izolasyon verniği uygulamak daha verimli çalışmasına yardımcı olur. Çünkü hava kurumalı trafo verniği sadece işlevsel yeteneklerini geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda elektriksel, termal ve mekanik özellikleri de korurken aşınma ve yıpranma hasarlarını azaltır.

Hava Kurumalı Trafo İzolasyon Verniği Avantajları

İzolasyon verniği yalnızca trafo sargılarına değil, belirli durumlarda genellikle düşük gerilimli veya düşük güçlü trafolara uygulanır. Tüm sargıya uygulanan hava kurumalı trafo izolasyon verniği, neme karşı koruyucu bir bariyer görevi görür ve bu nedenle sargının nem emilimini azaltır. Bu aynı zamanda toza ve diğer istenmeyen yabancı partiküllere karşı daha dayanıklı olmasını sağlar.

Hava kurumalı trafo izolasyon verniği, adından da anlaşılacağı gibi, hava ile kuruyan, herhangi bir ısı işlemine maruz bırakılmasına gerek kalmayan vernik türüdür.

Hava kurumalı trafo izolasyon verniği fiziksel/mekanik hasara ve deformasyona karşı dirençli bir yapıya sahiptir. Bu da trafo sistemlerinde dayanıklılığı arttırır. Hava kurumalı izolasyon verniği, trafo bobinlerinin birbirine sürtmesiyle oluşacak aşınma ve yıpranma hasarını önlemeye de yardımcı olur.