Şeffaf Masa Tipi Epoksi

Şeffaf Masa Tipi Epoksi Şeffaf Masa Tipi Epoksi Şeffaf Masa Tipi Epoksi

Şeffaf Masa Tipi Epoksi

Masa Üstü Epoksi ve Döküm Tipi Epoksi

Ürünlere koruma ve parlaklık katmanın bir yolu olarak, ultra şeffaf masa tipi epoksiler barlar, masa üstleri, masif masalar, mücevherler ve çok daha fazlası için yaygın olarak kullanılmaktadır. Epoksi reçineler, çeşitli uygulamalar için kullanılan popüler bir üründür. Ancak projeniz için en iyi epoksi türünü belirlemek zor olabilir.

İki yaygın epoksi türü, masa üstü epoksiler ve döküm epoksileridir. Projeniz için gereken epoksi ne olursa olsun, hataların nihai ürün üzerinde büyük bir etkisi olabileceğinden, Orhun Kimya masa üstü epoksi talimatlarını okuyup uyguladığınızdan emin olun.

Şeffaf Masa Üstü Döküm Tipi Epoksi

En popüler ultra şeffaf epoksi türü masa üstü epoksi ve döküm tipi epoksidir. Masa üstü döküm tipi şeffaf epoksi adından da anlaşılacağı gibi, masa üstü epoksi, masa üstleri, çubuklar, tezgahlar veya reçine sanatı gibi düz yüzeylere dökmek için en iyisidir. Genellikle az kalınlıklarda ince dökümler için tasarlanmış, kendiliğinden yayılan bir epoksidir. Dökme kalınlıkları uygulamaya bağlı olarak değişir, ancak kalın nesneleri gömmek için masa üstü epoksi kullanmanın birkaç uygulama ve saat sürdüğünü unutmamak önemlidir.

Şeffaf masa tipi epoksinin tavsiye edilen 1:1 karışımı ile hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için idealdir. Masa üstü dökme tip epoksinin başlıca avantajları, daha yüksek viskozitesi ve 12-24 saatlik daha hızlı kürlenme süresidir.

Derin döküm reçinesi olarak da anılan döküm tipi epoksi, kalın dökümler için kullanılır. Döküm tipi şeffaf masa epoksi, ahşap masaları kaplamak için yaygın olarak kullanılır. Kalın dökülen şeffaf masa üstü epoksi, ince kullanıma göre daha düşük viskozite ve 24-36 saatlik daha yavaş kürleşme oranı sunar.

Şeffaf Masa Tipi Epoksilerin Avantajları

Şeffaf masa tipi epoksileri birçok uygulama için ideal kılan çeşitli özellikleri vardır. Projenizde şeffaf epoksi kullanmanın avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Dayanıklı.  Şeffaf masa tipi epoksi, yüksek nem koşullarında bile sararma ve nemlenme yapmaz.
  • Yüksek Parlaklık.  Şeffaf masa tipi epoksi kürleri için formül, son derece parlak ve şeffaf bir son kat ile kürleşir. Bu cilalı görünümü elde etmek için tipik olarak sadece üç kat veya daha uygulama yeterli olur.
  • Basitleştirilmiş Karışım Oranları.  Basit karışım oranları, şeffaf masa üstü epoksilerin kullanımını ölçmeyi ve karıştırmayı kolaylaştırır. Bu, nihai ürünü etkileyen küçük hata riskini azalttığı için birçok kişi tarafından tercih edilmesini sağlar.
  • Sert Yüzeyler.  Şeffaf masa üstü dökme tip epoksiler, zorlu endüstriyel standartlara göre formüle edilmiştir ve projeniz için mükemmel yüzeyler sağlar. Epoksi, çizilmeye, sararmaya ve bozulmaya karşı dayanıklı, uzun ömürlü, bakım gerektirmeyen yüzey koruması sağlar.
  • Ahşap Yüzeylere Yapışma. Şeffaf masa tipi epoksier, ahşabın doğal özelliklerini vurgularken yüzeyin korunmasına yardımcı olarak gözenekli malzemeler için ideal çözümdür.

Kapsamlı satış ve müşteri hizmetlerinden ürün geliştirme ve teknik desteğe kadar Orhun Kimya, müşterilerimize en iyi çözümleri sunmak için burada. Şeffaf masa tipi epoksi serimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek veya epoksi uygulamanıza başlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.