Güçlü Poliüretan Zemin Kaplama Kullanmanın Avantajları

Güçlü Poliüretan Zemin Kaplama Kullanmanın Avantajları

Güçlü Poliüretan Zemin Kaplama Kullanmanın Avantajları

Neden poliüretan tercih edilmeli ? en kapsamlı yanıtları paylaşmak istiyoruz.

Binanızı korumanın, ömrünü uzatmanın, görünümünü iyileştirmenin ve enerji faturalarınızdan tasarruf etmenin yollarını mı arıyorsunuz? Eğer öyleyse, aradığınız cevap bir poliüretan kaplama eklemektir. Bina dış cephelerine poliüretan kaplama eklemenin sayısız faydası vardır. Bina yüzeylerinize poliüretan kaplama uygulamanız için en önemli beş nedeni burada bulabilirsiniz. Bunu okuduktan sonra orhunkimya.com.tr üzerinden Poliüretan Zemin Kaplama ürünlerine dair bilgi almış olacaksınız.

Poliüretan Zemin Kaplama Koruma Sağlar

Epoksi astarlarla birleştirilmiş poliüretan  kaplamalar, esasen uygulandıkları her yüzeyde pürüzsüz bir koruyucu bariyer oluşturur. Bu bariyer, nem, tuzlar ve ultraviyole ışık gibi atmosferik elementlere karşı neredeyse geçirimsizdir, bu nedenle hava koşullarına maruz kalan elementleri kapladığı malzemeden uzak tutar. Poliüretan kaplamalar, bir epoksi astar ile birleştirildiğinde korozyona karşı koruma sağlar. Kıyı ortamında, tuz ve kumun binalara ve diğer yapılara zarar vermesini önlemek için özellikle yararlıdır. Poliüretan kaplamalar ayrıca betona ve çeliğe zarar verebilecek kimyasallara karşı da koruma sağlar. Ayrıca, zararlı bakterilerin, kuş pisliklerinin, kirin ve kalıntıların yapı malzemesini yemesini önler. Bu avantajlar, inşaat endüstrisinde bir poliüretan kaplamanın bu kadar yaygın olarak kullanılmasının nedenidir.

Fonksiyonel Kullanım

Bir epoksi astar ile birleştirildiğinde bir poliüretan kaplama, çoğu malzeme türüne uygulanabilir. Yapısal çelik, demir dışı metaller, mühendislik köpük sistemleri, mühendislik plastik sistemleri ve daha fazlası üzerinde kullanılabilir. Kürlendikten sonra alifatik poliüretan yüzeyler zararlı kimyasallar içermez, bu nedenle bu son kat malzemeyi kullanmanın uygun olup olmadığı konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Poliüretanların fonksiyonel olması; sızdırmazlık malzemeleri, yapıştırıcılar ve kaplamalar dahil her türlü inşaatta en yaygın kullanılan kaplama malzemelerinden biri olmasının nedenlerinden biridir. Poliüretan kaplamalar ayrıca çeşitli kaplamalarda çok yönlüdür. Poliüretan kaplamalar, ticari-mimari pazar için parlaktan mat/düze kadar tüm parlaklık yelpazesinde metalik, inci ve düz renk kaplamalarda mevcuttur. Poliüretan kaplamalar genellikle fırça, rulo veya sprey uygulaması ile uygulanmaktadır.

Güvenlik ve Uygulama Katsayısı Yüksektir

Poliüretan, monomer adı verilen doğal moleküllerden yapılır. Adını tekrarlayan monomerlerden oluşan uzun bir zincir olan “polimer” kelimesinden alır. Kürlendikten sonra zararlı buharlar yaymaz. Bu nedenle insanlar, hayvanlar ve çevre için güvenlidir.

Poliüretanların püskürtülerek uygulanması sırasında, uygulayıcının ve yakın çevrede bulunanların uygun kişisel güvenlik ekipmanı giymesi önemlidir. Poliüretanlar kürlendikten sonra çok güvenlidirler. Poliüretan kaplamalar, poliüretan kaplamaları başarılı ve güvenli bir şekilde uygulamak için bilgi, beceri ve uygun ekipmana sahip deneyimli uygulayıcılar tarafından uygulanmalıdır.

Estetik Görünüm Kazandırır

Poliüretan kaplamaların uygulanması, alt tabakaların güzelliğini ve doğal estetiğini ortaya çıkarabilir. Düz renklerde ve metaliklerde, alifatik poliüretanlar yüzeylerin ıslak görünmesini veya ayna gibi yansımasını sağlayabilir. İç mekan ahşap kaplamaları için şeffaf poliüretan kaplamalar, güzel mobilya ve dolapların güzelliğini ortaya çıkaracak ve görünümünü koruyacaktır. Taş için şeffaf poliüretanlar, taş yüzeyleri canlandıran daha derin bir yansıtıcı görünüm veren bir parlaklık katacak bir sır oluşturabilir. Mimaride, metal yüzeylerde ve çimentolu yüzeylerde poliüretan kaplamalar yalnızca uzun süreli bir bitiş sağlamak için değil, aynı zamanda temizlenebilirliği ve grafiti direncini artırmak için kullanılır.

Geliştirilmiş Dayanıklılık ve Enerji Tasarrufu

Bir poliüretan kaplamanın yapı malzemelerine sağladığı olağanüstü hava koşullarına karşı koruma, alt tabakaların dayanıklılığını artırarak daha uzun kullanım ömrü sağlar. Sıkıca bağlanmış reçine yapısı nedeniyle alifatik poliüretanlar, çok daha az sağlam olan birçok sıradan boya ve kaplama kadar kolay çizilmez.

Sadece bir poliüretan son kat ekleyerek, bir binanın dış yaşam döngüsüne birkaç yıl ekleyebilirsiniz. Bu nedenle ticari binaların metal çatılar, pencere dikmeleri, kapılar, yapısal elemanlar, metal merdivenler, bina panelleri, korkuluklar ve tabelalar dahil olmak üzere çeşitli yüzeylerinde poliüretan kaplamalar kullanılmaktadır.

Çeşitli binalar, tırabzanlar, merdivenler ve oyun alanı ekipmanı üzerindeki poliüretan kaplamalar, sıcak yüzeylerin neden olduğu yaralanmaları önlemeye yardımcı olmak için açıkta kalan birçok metal yüzeyin yüzey sıcaklığını düşürmek için kızılötesi ısı yansıtması ekleyebilir ve ayrıca soğutma maliyetlerini düşürmeye yardımcı olabilir.  Ekstra koruma, daha fazla dayanıklılık, daha uzun ömür, daha çekici ve kullanımı güvenli. Bunlar, binanızın içine veya dışına poliüretan uygulamanın faydalarından sadece birkaçıdır.

Poliüretan kaplamanın avantajlarından yararlanmaya hazırsanız,  poliüretan zemin kaplama ürünlerimize göz atın.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayımlanmayacak.

Related Posts